REKLAM KODUNU GİRİN.

Youtube Kanal Silme İşlemi


REKLAM KODUNU GİRİN.

Youtube Kanal Silme İşlemi

Eğlence ya da para kazanma amaçlı Youtube kanal oluşturma işlemi sonrasında eğer farklı nedenlerden dolayı bu hesabı kapatmak isterseniz, bazı işlemleri yapmanız ve detayda birkaç noktaya önem vermeniz gerekir.

Youtube Kanal Silmek İçin Hangi İşlemler Yapılır?

Öncelikle Youtube yardım servisinde ilgili videoyu izlemeniz önerilir. Bu video sonrasında şu işlemleri takip edebilirsiniz:

 • Sonrasında işlem yapmak için kendi hesabınızın açık olduğundan emin olun.
 • Gelişmiş hesap ayarları bölümüne ulaşın. Youtube sayfasının sol üst bölümünde yer alan genel bölümüne tıkladığınızda isim bölümünün karşı alt kısmında gelişmiş kısmı bulunur. Buraya tıklayın.
 • Alt bölümde yer alan kanal sil kısmını seçin.
 • Sizden bilgileriniz istendiğinde oturum açma bilgilerinizi girin ve bütün içerikleri kalıcı biçimde silmek istediğinizi belirtin.Bu işlemi onayladıktan sonra güncelleme biraz zaman alabilir. Bir süre boyunca videolarda size ait görsellerin olması durumu devamedebilir. Ancak sonra görüntü yok olur.

Youtube Kanalı Silindiğinde Diğer Hesaplar Etkilenir mi?

Kanal silme işlemi sadece Youtube hesabınızla ilgilidir ve Gmail, Google+ gibi hesaplarınızı etkilemez.  Ancak Google üzerinde kayıtlı Gmail hesabını silme durumundaYoutube hesabı da etkilenecektir. Merkezi konumda olan hesap Gmail hesabıdır. Ancak buradaki hesaplardan birini silmek istiyorsanız da yine ilgili sayfanın hesap ayarları bölümünden gerekli yönlendirmelere göre işlem yapabilirsiniz.

Youtube Kanal Kapatma İşlemi Sonrası

Videolar, mesaj, yorumlar, geçmiş ve oynatma listelerinin hepsi kapanır. Ayrıca şu an için mobil cihaz üzerinden Youtube hesap kapatma işlemi yapmak mümkün değildir.

Youtube Hesabı Saldırıya Uğramışsa

Hesabınızın saldırıya uğraması durumun anlamanız için şu durumlar görülür:

 • Profilde size ait olmayan değişiklikler
 • Sizin yüklemediğiniz video ve diğer şeyler

Bahsedilen iki durum sonrasında Youtube saldırıya uğrayan hesabı kurtarma işleminde şu uygulamalar takip edilebilir:

 • Oturum açılabiliyorsa: En kısa sürede hesap şifresini değiştirmeniz gerekir. Bu durumda diğer şifre işlemleri de değişeceği için bu işlem Google hesabı üzerinden yapılır.Değiştirme işleminden sonra yeniden aynı sorunu yaşamanız mümkün değildir. Ancak yine de tekrarlanırsa, şifre değişim işlemini daha güçlü bir şifre oluşturarak gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizin çözülmemesi için büyük küçük harf, rakam ve geçerli olan noktalama işaretlerinden yararlanmanız önerilir. Bunların karışık olarak kullanıldığı şifreler genelde çözülemez.
 • Oturum açamıyorsanız: Hesap kurtarma sayfasına ulaşın. Buradan mail adres bilginiz istenecektir. Bilgileri girdikten sonra sizden hesabın size ait olduğunun kanıtlanması için bazı sorular sorulur. Bunları yanıtlayın ve sonra varsa ikincil e posta adresi ve telefon numarası bilgilerinden yararlanarak hesap kurtarma işlemi yapılır. Bu işlemi yapmanızın akabinde şifreniz değişecektir. Tüm hesaplardaki şifreleriniz değişeceği için sonrasında yeni şifre belirleyerek güçlü ve ulaşılması zor bir tane ayarlayabilirsiniz.
 • Bu işlemlerden sonra kendinizi daha güvende hissedebilmek adına-hesabınıza ekstra güvenlik sağlama – bölümüne ulaşarak sayfadaki yönlendirmelere uygun biçimde kullanıma devam edebilirsiniz.

 

Etiketler: , , ,

Yorumlar (3 Yorum)

 • erdem murat

  1 Mayıs 2017, 15:01

  ben yotubda vüdyo atıcam

 • erdem murat

  1 Mayıs 2017, 15:02

  ben yotubda vüdyo yabıcam

 • erdem murat

  1 Mayıs 2017, 15:03

  ben yotuba gelicem

Sorularınızı buradan sorabilirsiniz.